O nas

Jesteśmy grupą filmowych zapaleńców o wielu talentach – połączyło nas jedno: PASJA. To dzięki niej nasze realizacje są po prostu dobre! :)
Aby nas poznać bliżej, kliknij na wybrane zdjęcie.

Damian Koszewski

kompozytor

Monika Kopiec

Kierownik produkcji, kierownik planu

Kierownik produkcji, kierownik planu

Karol Bereza

front-end developer, programista, grafik

Pochodzi z Krasnegostawu, małego miasteczka w województwie lubelskim. Od pewnego czasu może tytułować się mianem magistra filozofii (temat pracy magisterskiej oczywiście powiązałe z zagadnieniami dotyczącymi internetu – a konkretnie, tak zwanych internetowych społeczności).
Ojciec Chrzestny Zespołu Filmowego NAZWA BYŁA ZA DŁUGA – autor nazwy oraz projektant logo.
Obecnie zajmuje go przede wszystkim nauka języka PHP i MySQL. Sprawnie posługuję się HTML i CSS, zawsze mając na uwadze standardy wyznaczone przez W3C i różnice w interpretowaniu kodu przez różne przeglądarki. Gdy tylko zajdzie taka potrzeba, pisze w JavaScript zgodnie z paradygmatem OOP, oczywiście nie stanowi dla niego problemu skorzystanie z gotowych rozwiązań, czy frameworków – obecnie głównie jQuery. Bardzo dobrze zna kombajn Adobe Photoshop, którego używa do tworzenia grafiki na potrzeby swoich stron, a także do szeroko pojętej obróbki zdjęć (ma m.in. doświadczenie w retuszu zdjęć portretowych i cyfrowej renowacji starych, zniszczonych fotografii). Ponadto, dobrze zna program Corel Draw, Adobe Illustrator i całkiem nieźle Adobe InDesign – gdy zaistnieje potrzeba może także przygotować materiały do druku cyfrowego i offsetowego. Stale otwarty na zlecenia i zajęcia, które pozwolą mu wykazać się i rozwinąć wiedzę praktyczną w tworzeniu front-endu (choć nie tylko) stron www, szczególnie w zakresie javaScript i jQuery. Pracując przy komputerze przeważnie wchłania duże ilości – różnego rodzaju i pochodzenia – muzyki.

W naszym zespole odpowiada za warstwę wizualną: strona internetowa, grafiki na potrzeby produkcji video. Jest również autorem kodu na naszej stronie :)

Michał Hołub

aktor, reżyser

Demo: sprawdź na YouTube.

Michał Hołub aktor filmowy i teatralny; freak filmowy; narwaniec spod znaku ryb.
Na scenie debiutował w 2012 w spektaklu dyplomowym „Dziewczyny do wzięcia” na podst. filmu J.Kondratiuka w reżyserii Marysi Kwiecień w Teatrze Academia. Wystąpił jako Henning w dramacie Mariusa Von Mayenburga w reżyserii Krzysztofa Ogłozy „Zimne Dziecko” (Teatr Soho 2015) oraz jako Sajetan w „Szewcach” Witkacego w reżyserii Wiktora Grodeckiego.
Na planie filmowym i reklamowym współpracował m.in. z: Marcin Serafin, Matt Eastman, Florian Malak, Łukasz Zadrzyński, Maciej Stuhr, Piotr Cyrwus, Doda, Natalia Siwiec

W naszym zespole odpowiada za niezapomniane kreacje ekranowe ;)

Jacek Kramarski

scenarzysta

Jacek Picu Kramarski (rocznik burgessowski „1985”) – absolwent Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, studiował również kulturę współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Autor scenariuszy do etiud dyplomowych „K.O.W.A.L.S.K.I.” (2011), „G-Roy” (2014), „Pójdziecie wszyscy o północy” (2015) oraz filmu dokumentalnego „Droga Weterana – Pokonać Hańczę” (2016). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury w konkursie na stworzenie scenariusza filmu fabularnego z zakresu historii Polski (2016).
Był zatrudniony w zespole scenariuszowym serialu telewizyjnego typu docu-crime. Jest członkiem Akademii Węży przyznającej nagrody dla Najgorszych Polskich Filmów Roku. Współpracował z kanałem FunVeo przy tworzeniu koncepcji zwiastunów.
Brał udział w warsztatach „Pitching kina gatunków” Stowarzyszenia Film 1,2, z projektem scenariuszowym „Benedykt Dampc” – i wciąż czeka na pomoc w pozyskaniu praw autorskich.
Pisze recenzje, streszczenia filmowe oraz notki biograficzne ludzi kina. Częściowo odpowiedzialny za projekt Puls Cafe (2004-2006) na Kazimierzu.
Mieszka w Krakowie. Podsumowując więc, ma już na koncie kilka etiud i krótkich metraży, zdobył dyplom, współpracował przy kontencie internetowym, zaliczył pracę w telenowelach dokumentalnych, dla wprawy napisał kilka sztuk, posiada zespół filmowy i pojemną szufladę.
To raczej czas na pełny profesjonalizm.

W naszym zespole odpowiada za pisanie niestworzonych historii ;)

Tomasz Jan Brzyszko

reżyser, scenarzysta, montażysta, kierownik produkcji

Rocznik Orwellowski 1984. Urodzony w Krasnymstawie. Ukończył Dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz studiował kulturę współczesną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
W 2004 z pasji i potrzeby tworzenia mniej lub bardziej artystycznych wizji, założył Zespół Filmowy Nazwa Była Za Długa. Zaczynając od realizacji amatorskich shortów (których się nie wstydzi) by teraz prezentować bardziej świadome i złożone produkcje.
Współpracował z telewizją internetową FOKSAL11, tworzoną przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, festiwalami Etiuda&Anima, OFAFA (oba w Krakowie), oraz pierwszym teatrem na arenie sportowej, Teatrem XL w Warszawie.
Absolwent reżyserii i montażu w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.
Montażysta takich etiud jak: MUNDUR, G-ROY, NIEWŁAŚCIWE POSTĘPOWANIE, współpracował jako asystent montażysty przy filmie dokumentalnym Mateusza Głowackiego „Sonda o mężczyznach”. Reżyser filmów: G-ROY, PÓJDZIECIE WSZYSCY O PÓŁNOCY oraz NIEWŁAŚCIWE POSTEPOWANIE.

„Głowa filmowej rodziny” znanej jako Zespół Filmowy NAZWA BYŁA ZA DŁUGA ;)

kontakt@zespol-filmowy.pl